تکرار نا بسامانی ها در بازار مسکن 

تکرار نا بسامانی ها در بازار مسکن 
تکرار نا بسامانی ها در بازار مسکن 

تکرار نا بسامانی ها در بازار مسکن 

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، به اظهارات کارشناسان بازار مسکن با بیان این‌ که تقاضای بالقوه‌ ای برای خرید خانه در سطح کشور وجود دارد که از توان کافی برخوردار نیستند، با توجه به افت شدید توان طرف تقاضا بسیار بعید است که افزایش نرخ سوخت تاثیری در قیمت مسکن ایجاد کند.
با توجه به افت شدید معاملات، داده‌ هایی که از بازار مسکن ارایه می ‌شود بیان ‌کننده همه‌ ی واقعیت ها نیست. مضافا بر این‌ که در حال حاضر معاملات در مناطقی خاص صورت می‌گیرد و توزیع خرید و فروش در تمام مناطق تهران و حتی کل کشور به صورت یکسان نیست.
کاهش نسبی قیمت مسکن شهر تهران در دو سه ماه اخیر به ثبات اقتصادی مربوط می ‌شود که ریسک سرمایه‌ گذاری در دو بخش خرید و ساخت را کاهش داد. از سوی دیگر ثبات  بازارهای موازی مسکن، تقاضا را به  سمت بازار ملک هدایت کرد.
بعد از یک دوره پرالتهاب در سال ۱۳۹۷ که فعالیت‌ های  سودا گرانه در بازار ملک را تشدید کرده بود بازار در ماه‌ های اخیر به آرامش نسبی رسیده و به همین دلیل رغبت فعالان عرصه ساخت و ساز برای حضور در بازار  بیشتر شده است. برخی از متقاضیان مصرفی نیز در این شرایط اقدام به خرید کردند که به افزایش نسبی معاملات انجامید.
کارشناس بازار مسکن با اشاره به کاهش  ۱.۸ درصد ماهیانه قیمت مسکن شهر تهران و افزایش ۱۷ درصدی معاملات در آبان ماه، اگر به همین منوال ثبات اقتصادی در بازار حاکم باشد می‌ توان امیدوار بود که خرید و فروش مسکن به تدریج افزایش یابد. بازار مسکن هنوز جاذبه خود را دارد. میزان ثبت نامی که برای طرح اقدام ملی مسکن در برخی  استان‌ ها صورت گرفته موید این موضوع است که تقاضای بالقوه برای مسکن در سراسر کشور وجود دارد اما شرایط برای آنها فراهم نیست که باید در جای خود مورد تحلیل قرار گیرد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: