رونق در بازار مسکن

رونق در بازار مسکن
رونق در بازار مسکن

رونق در بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، بازار مسکن شهر تهران که نیمه نخست سال را با بالا ترین قیمت‌ ها و پایین‌ ترین حجم معاملات پشت سر گذاشت، از این رو به‌ نظر می‌ رسد در پاییز به رونق نسبی برسد. ثبات نسبی قیمت‌ ها و افزایش حجم معاملات، از نشانه‌ های بهبود بازار مسکن شهر تهران هستند.
نرخ رشد نرخ مسکن شهر تهران که از تیر ماه سال جاری، نزولی شده بود و سطح قیمت‌ ها را در آخرین ماه تابستان به متری ۱۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان یعنی نزدیک به نرخ اردیبهشت ماه رسانده بود، در مهر ماه دوباره افزایشی شده است.  از تحولات مسکن شهر تهران، متوسط سطح نرخ یک متر مربع واحد مسکونی در مهر ماه، با رشد ۰.۴ درصدی به ۱۲ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسیده است. حجم معاملات مسکن شهر تهران که در شهریور ماه به ۲۷۸۷ معامله یعنی پایین ‌ترین سطح از سال ۱۳۹۶ رسیده بود با رشد ۲۲ درصدی، در مهر ماه به ۳۴۰۱ مورد رسید.
بیشتر شدن حجم معاملات، افزایشی هر چند اندک را در قیمت‌ ها به‌ دنبال داشته است. سیر نزولی رشد قیمت ‌ها در بازار مسکن تهران از تیر ماه آغاز شد. نقطه اوج قیمت‌ ها در سال جاری در تیر ماه بود و هر متر مربع واحد مسکونی در تهران به‌ طور متوسط با نرخ ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله می‌ شد. پس از آن، سیر نزولی قیمت‌ ها آغاز شد و در شهریور ماه به ۱۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان برای هر متر رسید. اما با فرا رسیدن فصل پاییز، قیمت‌ ها رشد ۰.۴ درصدی را تجربه کردند. به‌ طوری که متوسط نرخ هر متر مربع واحد مسکونی در مهر ماه، به ۱۲ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسید. رشد اندکی که شاید بتوان آن را ثبات قیمت‌ ها تعبیر کرد. از این رو پرونده مسکن در نیمه نخست سال جاری در حالی بسته شد که نشانه های بهبود در این بازار مشاهده می شود.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: