عملکرد دولت در صنایع فولادی

عملکرد دولت در صنایع فولادی
عملکرد دولت در صنایع فولادی

عملکرد دولت در صنایع فولادی

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، در چند سال گذشته و با حاکم شدن رکود بر بازار ایران که به صنعت فولاد نیز سرایت کرده است. عملکرد دولت در ۴ سال گذشته در زمینه تولید فولاد به نسبت مناسب بوده است تا حدی که رتبه تولید ایران از سیزدهم در جهان به دهم صعود کرده‌ است. درکل رشد به‌ نسبت خوبی در فولاد در دولت یازدهم و دوازدهم اتفاق افتاده و از وارد کننده به صادر کننده فولاد تبدیل شده‌ ایم.
یکی از اهداف چشم‌ انداز صنعت فولاد در سال ۱۴۰۴ رسیدن به تولید ۵۵ میلیون تن بوده است، اما با وجود تحریم‌ ها و مشکلاتی که در سال‌ های اخیر شدت آن نیز بیشتر شده، دولت نتوانسته است به اهداف مورد نظر در این راستا برسد، بنا بر این به‌ نظر می‌ رسد، در بهترین شرایط در سال ۱۴۰۴ به تولید ۴۴میلیون تن برسیم

عضو هیات ‌مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران اظهار دارد، یکی از اقدام های مهمی که باید وزارت صنعت، معدن و تجارت در صنعت فولاد در پیش بگیرد، تمرکز بیش از حد بر امر صادرات است.از این‌ رو باید قوانین صادراتی را بیش از پیش تسهیل کند نه اینکه چوب لای چرخ تولید بگذارد و مانع صادرات شود. تنها راهکار گشایش بازار فولاد، صادرات است و حتی اگر کسی در این زمینه تخلفی داشته است، دولت از روش‌ های دیگر جریمه استفاده کند و اجازه صادرات را به تمامی این واحد ها بدهد.

در صنعت فولاد چه در بخش میانه آن مانند شمش و اسلب و چه در بخش محصول نهایی مانند میلگرد، ورق و پروفیل، دولت باید سیاست ‌های صادراتی در پیش بگیرد.در سال جاری امید بر آن است ۲۸میلیون تن تولید داشته باشیم و از این میزان باید ۱۳میلیون تن آن صادر شود، از این رو باید سیاست‌ های دولت به سمت صادرات سوق داده شود.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳