فایل های حباب دار بازار مسکن

فایل های حباب دار بازار مسکن
فایل های حباب دار بازار مسکن

فایل های حباب دار بازار مسکن

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، هم زمان با کاهش میانگین قیمت مسکن در شهر تهران و افت محسوس قیمت پیشنهادی تعداد قابل‌ توجهی از فایل‌ های عرضه شده به بازار مسکن، برخی فایل‌ ها هم چنان به‌ عنوان فایل گران ‌تر از حد معمول در بازار مسکن شناسایی و معرفی می ‌شوند.

از این رو تحقیقات میدانی از تازه‌ ترین شرایط بازار معاملات مسکن نشان می ‌دهد در حال حاضر عمده فایل‌ هایی که برای فروش به بازار عرضه شده در سطح متعارف قیمتی یا با قیمتی مناسب‌ تر از ماه گذشته برای متقاضیان قابل خریداری هستند. با این حال هنوز در میان فایل‌ های فروش مسکن واحد هایی به چشم می ‌خورد که با بهایی بیش از قیمت متعارف نرخ‌ گذاری و به متقاضیان پیشنهاد شده‌ اند.

واحد های مسکونی نو ساز بیشترین تعداد فایل‌ های فروش مسکن با قیمت ‌های نا متعارف را به خود اختصاص می‌ دهند، هر چند قیمت برخی واحد های نو ساز نیز تحت تاثیر کاهش قیمت پیشنهادی برخی دیگر از فایل ‌ها در گروه‌ های سنی مختلف تحت ‌تاثیر قرار گرفته و کاهش یافته است.

اما بیشترین فایل‌ هایی که طی روز های اخیر با سطح قیمت نا متعارف به بازار عرضه شده‌ اند واحد هایی با عمر بنای کمتر از یک‌ سال واحد های نو ساز  هستند. این در حالی است که در شرایط فعلی تعداد فایل‌ های مسکن با سطح قیمت پیشنهادی نا متعارف در میان میانسال‌ ها و سالخورده‌ های بازار مسکن کاهش یافته است.

میانگین قیمت آپارتمان مسکونی در شهر تهران به متر مربعی ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که حجم زیادی از معاملات انجام شده در شهر به آپارتمان‌ هایی اختصاص داشته که میانگین قیمت تعیین شده برای آنها در هر متر مربع کمتر از میانگین قیمت در کل شهر تهران بوده است..اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: