بازار در حباب امید 

بازار در حباب امید 
بازار در حباب امید 

بازار در حباب امید 


به نقل از آهن پرایس در اخبار بازار آهن، پیش بینی ها حاکی از آن است که در روزهای آینده شاهد آرامش نسبی ازقیمت دلارهستیم چرا که دوباره دلار به نرخ اسبق خود بازگشته است. با کوچکتر شدن حباب قیمتی محصولات فولادی پایین آمدن نرخ آن در بازار آهن همچنان ادامه دارد. روندی که با شروع این ماه آغاز  شد و همراه با نوسانات کثیری سبب افت15 الی 20 درصدی قیمت فولاد نسبت به ماه های پیشین گشت.کارشناسان معتقدند که بر پایه نرخ جهانی میلگرد و شمش، همچنان 10درصد حباب  هم چنان در بازار وجود دارد و بستری برای امید به کاهش قیمت800تا1000تومانی میلگرد در روزهای آتی را  فراهم می کند، مشروط براینکه دلالان در روند بازار دخالت نکنند و تعادل میان عرضه و تقاضا را به هم نزنند.
در حال حاضر براساس آخرین اخبار منتشر شده  از قیمت میلگرد آجدارشاهد کاهش200 الی 400تومانی به ازای هرکیلو  در بازار آزاد می باشیم .لازم به ذکر است که برخی از تولیدکنندگان همچنان قیمت هایشان را حدودا ثابت نگه داشته و تغییراتی بسیار اندک در آن ها اعمال داشته اند.
از این رو  قیمت اکثر محصولات نبشی و ناودانی در روز جاری نیز تقریبا بدون تغییر باقی ماند. قیمت انواع تیرآهن برحسب کیلو نیز ثابت بوده و کمتر با کاهش قیمت مواجه شده است. در حوزه  قیمت بیشتر محصولات پروفیل و قوطی هم 100تا200تومان کاهش را تجربه نمودند. 
این اتفاقات زمانی رخ دادند که رئیس جمهور شخصی از بدنه وزارت صمت را به سرپرستی این وزارتخانه منصوب کردند. که با توجه به سوابق و تجربه های این شخص  در زمینه زنجیره فولاد و معاونت معدنی امکان دارد بازار فولاد دستخوش تغییرات شود.اگر فعالان حقیقی در این زمینه مقررات از پیش تعیین شده برای کنترل بازار را به درستی عمل و از سیاست های آزمون و خطا  پرهیز نمایند و قادر به کنترل تعادل میان عرضه و صادرات باشند،همچنان می توانند  سود را به شیوه عادلانه میان اعضای زنجیره فولاد تقسیم کنند و دست دلالانی که از شرایط بازار سوءاستفاده می کنند را از بازار قطع کنند.
 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: