پرداخت کمک اجاره 200 تا 400 هزار تومانی

پرداخت کمک اجاره 200 تا 400 هزار تومانی

یش‌بینی شده است تا بنیاد مسکن، بخشی از هزینه اجاره را در شهرهای کوچک برای هر خانوار کم بضاعت تا ۲۰۰ هزار تومان و در شهرهای بزرگ تا ۴۰۰ هزار تومان تامین کند. همچنین در مواردی که رهن مرسوم است بنیاد مسکن تا مبلغ ۷‌میلیون تومان وام قرض‌الحسنه را در اختیار هر خانوار کم‌بضاعت که پیشتر شناسایی شده، قرار می‌دهد. وی شناسایی افراد کم‌بضاعت را برعهده وزارت تعاون ...

یش‌بینی شده است تا بنیاد مسکن، بخشی از هزینه اجاره را در شهرهای کوچک برای هر خانوار کم بضاعت تا ۲۰۰ هزار تومان و در شهرهای بزرگ تا ۴۰۰ هزار تومان تامین کند. همچنین در مواردی که رهن مرسوم است بنیاد مسکن تا مبلغ ۷‌میلیون تومان وام قرض‌الحسنه را در اختیار هر خانوار کم‌بضاعت که پیشتر شناسایی شده، قرار می‌دهد. وی شناسایی افراد کم‌بضاعت را برعهده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و با  کمک دستگاه‌هایی همچون کمیته امداد، بهزیستی، خیرین مسکن‌ساز و بنیاد مسکن عنوان کرد و گفت: اگر در مواردی خانوارهایی وجود داشته باشند که شناسایی نشده باشند با تحقیقات آتی توسط نهادهای عنوان شده مشمول دریافت کمک خواهند شد. معاون مسکن شهری بنیاد‌مسکن افزود: در بخش مسکن ملکی نیز افرادی که تا حدی از توان مالی برخوردار هستند می‌توانند از تسهیلاتی که چهارچوب‌های آن مشخص است استفاده کرده و علاوه بر آن از حمایت‌های فنی بنیاد بهره‌مند شده و ملک خود را بسازند و از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه ساخت ۷۰ هزار واحد مسکونی اقشار کم‌درآمد بر اساس برنامه پیش‌بینی شده در دستور کار سال جاری است، گفت: اجرای ۷۰ هزار واحد مسکونی در بسته‌های مختلف، مستلزم این است تا بانک‌ مرکزی، بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات را مشخص کرده و کمک‌یارانه نیز از سوی سازمان برنامه و بودجه تعیین و مصوب شود که امیدواریم با حمایتی که همه دستگاه‌ها در  اجرای این طرح دارند، اجرای طرح مسکن اقشار کم‌درآمد به سرعت به جریان بیفتد. همچنین در قالب فاز اول اجرای برنامه مسکن اجتماعی، ساخت سالانه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شده که تا پایان برنامه ششم توسعه این مقدار ۵۷۰ هزار واحد مسکونی پیش‌بینی شده است. حق‌شناس درخصوص تیراژ تفکیکی و محل ساخت مسکن اجتماعی گفت: بسته‌های مختلف این برنامه از نظر عددی تعیین‌شده که چه تعداد مسکن ملکی و چه تعداد واحد اجاره‌ای باید ساخته شود و پیش‌بینی‌های لازم برای آن نیز انجام شده است. اجرای این طرح تمامی شهرها را در برمی‌گیرد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: