احتمال افزایش قیمت میلگرد با رشد تقاضا

احتمال افزایش قیمت میلگرد با رشد تقاضا

میلگرد فولادی تولید شده از شمش بورسی حدوداً 25 هزار تومان خواهد بود، در حالی که نرخ میلگرد بازار آزاد حدود 24 هزار تومان است. این اختلاف نرخ ممکن است با افزایش تقاضا در بازار آزاد افزایش یابد. ورود تقاضای جدید به بازار مقاطع طویل فولادی ممکن است باعث افزایش قیمت میلگرد در بازار آزاد شود...

آهن پرایس: قیمت روز آهن در غالب زیرمجموعه‌های بازار آهن داخلی ثابت اعلام شد و شماری از حوزه‌ها هم با کاهش قیمت همراه بودند.

قیمت دلار نیز تا حدودی اصلاح شد و تا نیمه کانال 49 هزار تومانی عقب‌نشینی کرد، در پایان روز هم هر دلار بازار آزاد 49 هزار و 600 تومان مبادله شد.

تحلیل قیمت آهن آلات

براساس گزارش‌ها از بازار آهن و فولاد روز گذشته، قیمت میلگرد روز در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد اما در برخی کارخانه بین 100 تا 200 تومان کاهش قیمت مشاهده شد. قیمت میلگرد 16 ذوب آهن اصفهان دیروز ثابت بود و در هر کیلو 25.300 تومان اعلام شد.

همچنین قیمت میلگرد فولاد زاگرس هم 24.300 تومان اعلام شد و قیمت میلگرد نیشابور نیز بدون تغییر در هر کیلو حدود 24.510 تومان مبادله شد.

قیمت روز تیرآهن و هاش هم در عمده مبادی فروش ثابت اعلام شد اما قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان در برخی سایزها بین 10 تا 20 هزار تومان کاهش داشت. قیمت تیرآهن 14 ذوب آهن در هر شاخه 4 میلیون و 190 تومان اعلام شد.

قیمت روز پروفیل، قیمت پروفیل مبلی، قیمت پروفیل گالوانیزه و سایر پروفیل‌ها در غالب مبادی فروش ثابت اعلام شد؛ همچنین قیمت لوله مانیسمان، قیمت لوله داربست، قیمت لوله گازی و سایر لوله‌ها در غالب مبادی فروش بدون تغییر اعلام شد.

قیمت روز نبشی، قیمت ناودانی ایرانی و اروپایی و همچنین قیمت سپری در کلیه مبادی فروش بدون تغییر عرضه شد.

قیمت ورق سیاه نیز در اکثر شرکت‌ها ثابت اعلام شد اما قیمت ورق آهن مبارکه بین 100 تا 300 تومان کاهش داشت؛ هچنین قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق روغنی و قیمت ورق رنگی شیروانی در اکثر مبادی فروش با کاهش 500 تومانی همراه بودند.

همانطور که از گزارش‌ها برمی‌آید اوضاع بازار آهن دیروز نسبتا آرام بود و نوسانات بازار عمدتا خطی، ثابت و بی‌محرک بود.

براساس گزارش‌ها از معاملات بورس کالای روز گذشته؛ برای 509 هزار و 820 تن محصول فولادی عرضه شده حدود 481 هزار و 220 تن تقاضا ثبت شد که از این میزان 193 هزار و 500 به شمش بلوم اختصاص داشت.

گفتنی است حدود 145 هزارو 120 تن تقاضا برای شمش ثبت شد و 140 هزار و 325 تن از آن معامله شد و قیمت هر کیلو از آن 19 هزار و 919 تومان برآورد شد.

گفتنی است میلگرد فولادی تولید شده از این شمش حدوداً 25 هزار تومان خواهد بود. در حالی که قیمت میلگرد بازار آزاد با نرخ حدود 24 هزار تومان معامله می‌شود. این تفاوت در نرخ باعث می‌شود که بازار مقاطع طویل فولادی آماده باشد که با افزایش تقاضا، قیمت میلگرد روز در بازار آزاد کمی افزایش یابد. این ارتقا ممکن است در صورت ورود تقاضای مصرفی یا سرمایه‌ای جدید به بازار مقاطع طویل فولادی رخ دهد، بنابراین باید منتظر افزایش قیمت میلگرد در بازار آزاد به سطوح بالاتر باشیم.

از 295 هزار و 20 تن ورق گرم عرضه شده حدود 327 هزار و 800 تن به فروش رسید که هر کیلو از آن 28 هزار و 626 تومان مبادله شد؛ همچنین از 20 هزار تن آهن اسفنجی عرضه شده، حدود 7 هزار تن تقاضا داشت که قیمت هر کیلو از آن 13 هزار و 241 تومان ثبت شد.

با توجه به اینکه از هفته جاری خرید شمش فولاد از رینگ صنعتی بورس‌کالا از طریق سامانه بهین‌یاب امکان پذیر شد؛ این تصمیم باعث محدودیت دسترسی سرمایه‌گذاران به این بازار شده و رقابت در خرید شمش فولاد را برای سرمایه‌گذاران دیگر مشکل‌تر کرده است.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: عوامل اثرگذار بر قیمت آهن امروز

این تغییر در قوانین به منظور جلوگیری از افزایش پی‌درپی قیمت شمش فولاد و ایجاد تعادل در بازار اعمال شده است. از سوی دیگر، انتظار می‌رود با تقاضای بیشتری از سوی صنعت‌ها در ایام آغاز فصل پاییز، نرخ شمش فولاد و مقاطع طویل فولادی همچنان در معرض افزایش قرار داشته باشد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.