تاثیر مالیات بر رشد قیمت مسکن

تاثیر مالیات بر رشد قیمت مسکن...
تاثیر مالیات بر رشد قیمت مسکن

تاثیر مالیات بر رشد قیمت مسکن

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان عنوان کرد:با دریافت مالیات از سوی سازندگان مسکن، بازار ساخت و ساز مسکن رو به افزایش پیش می رود و همین امر باعث رکود آن می شود. به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، قانون مالیات های مستقیم توسط هیات دولت به تصویب رسیده است. طبق این قانون،هم اشخاص حقیقی و هم تمام کسانی که در صنعت ساخت و ساز فعالیت دارند،مستلزم پرداخت مالیات از درآمد حاصل از فروش مسکن خواهند بود.

در شرایط فعلی این قانون جدید در بین فعالان ساختمانی با واکنش روبه رو شده و آنها معتقدند که در شرایطی که بازار مسکن با رکود مواجه است،دریافت مالیات غیر منطقی بوده و باعث افزایش قیمت مسکن خواهد شد. ایرج رهبر در گفتگو با خبرنگار مسکن با اشاره به اینکه دولت در دریافت مالیات از ساخت وساز به نفع خود اقدام می‌کند، گفت: تمامی محاسبات دولت در دریافت مالیات از تولیدکنندگان مسکن به صورتی است که توجیه اقتصادی خود را به همراه دارد و در این محاسبات  تولیدکنندگان متضرر می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه دولت در محاسبه مالیات، مواردی را در نظر می‌گیرد که تولیدکنندگان آنها را به عنوان هزینه و یا سود محاسبه نمی‌کنند،  گفت: انبوه سازان در محاسبه هزینه ساخت و ساز موارد خاصی دارند که باید براساس قیمتِ کارشناسی شده، آنها را ارزیابی کنیم.

ایرج رهبر افزود:متاسفانه نمی شود کارشناسان را در محاسبه مالیات ساخت و ساز در بر آورد هزینه توجیح کرد و فقط در این شرایط تنها تولید کنندگان ضرر می بیننند.عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران گفت: تولیدکنندگان مسکن با دریافت مالیات، بازار ساخت وساز مسکن را به سمت افزایش قیمت سوق می‌دهند و همین موضوع باعث رکود در این بخش می‌شود.

گفتنی است با دریافت مالیات از تولید کنندگان چند روزی است که بازار در شرایطی قرار دارد که باعث سوء استفاده سوداگران و افزایش قیمت شده است.

 

برای تحلیل بازار مسکن، تحلیل بازار آهن و همچنین پیش بینی بازار آهن  اینجا  را کلیک کنید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: