شیب تند کاهش قیمت مصالح ساختمانی

شیب تند کاهش قیمت مصالح ساختمانی
شیب تند کاهش قیمت مصالح ساختمانی

شیب تند کاهش قیمت مصالح ساختمانی

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، وزیر راه و شهرسازی وعده ی رونق بازار مسکن را در سال آینده در حالی داده است که هم چنان هزینه های ساخت با توجه به افت نرخ ارز روند نزولی نداشته است.

وی هم چنین تاکید داشت تا مسکن مهر را به سرانجام رسانده و تمامی این واحد ها را به جای اجاره ی 99ساله به فرو ش رساند. در نشست اخیر ریاست جمهوری با وزیر مربوطه تاکید فراوانی به تولید 200هزار واحد مسکونی و نوسازی بافت های فرسوده و مسایلی از این جنس شده است. که در صورت عملیاتی شدن این تصمیمات قطعا به حضور و همکاری بخش خصوصی توجه شده است.

طبق آمار های اعلامی با توجه به رشد قیمت مصالح ساختمانی در ابتدای سال جاری شاهد رشد 30درصدی پروانه های ساخت نسبت به زمان مشابه در سال قبل می باشیم که این میزان تولید در مقابل کاهش ثبت معاملات ملکی سبب شده است تا به تعداد خانه های خالی از سکنه، شهر تهران افزوده شود.ادامه روند رشد قیمت مصالح ساختمانی در نیمه نخست سال می توانست آسیب های جدی به اقتصاد مسکن وارد کند به طوری که در شش ماهه ی نخست سال ۱۳۹۷،گروه لوله و پروفیل های فولادی از ۲۶ تا ۱۵۱ درصد، گروه میلگرد از ۹۸ درصد تا ۱۴۶ درصد، گروه ورق های گالوانیزه از ۵۴ تا ۹۳ درصد و گروه سنگ های تخت پلاک از ۷ تا ۵۶ درصد افزایش قیمت داشته اند. رشد عجیب و غریب مصالح ساختمانی در حالی رقم خورده که عمده این مصالح در داخل کشور تولید می شود و نمی تواند تاثیرپذیری چندانی از جهش نرخ ارز داشته باشد.

بر خلاف انتظار عموم، بعد از اعلام تحریم های جدید نه تنها نرخ دلار روند صعودی خود را ادامه نداده است بلکه با شیب تند کاهشی خود، بازار مسکن و هم چنین سایر بازارهای موازی را غافلگیر کرده است.به طوری که قیمت مصالح مورد نیاز ساخت مسکن به شدت در حال کاهش می باشد.

با نگاهی به روند افولی قیمت مصالح ساختمانی در بازار آهن می توان به بی تاثیر بودن تحریم ها و شایعاتی که در جهت تشویش اذهان عمومی ایجاد شده بود پی برد.  

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳