رشد تولید داخلی فولاد

رشد تولید داخلی فولاد
رشد تولید داخلی فولاد

رشد تولید داخلی فولاد

بنابر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار فولاد، آمار های دریافتی از تولید ۱۲ شرکت بزرگ فولادی حاکی از این است که این شرکت ها در چهار ماهه امسال در مجموع چهار میلیون و ۱۲۸ هزار و ۷۸ تن عملکرد داشتند که در مقایسه با چهار ماهه پارسال رشد ۹ درصدی ثبت شد.
اقلام ورق سیاه، میلگرد آجدار، تیرآهن، لوله، ورق گالوانیزه و سایر اقلام در فهرست تولیدات واحد ها ذکر شده است. تعداد ۱۰ واحد تولیدی بزرگ فعال صنایع فولاد در چهار ماهه سال جاری ۶ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۱۸۴ تن تولید داشتند و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته رشد چهار درصدی را تحقق بخشیدند.
از این رو بررسی کارنامه فعالیت فولاد سازان در دوره چهار ماهه امسال گویای آن است که تاکنون نزدیک به ۳۰ درصد عملکرد سال ۹۷ پوشش داده شده است، در سال گذشته ظرفیت شمش فولادی کشور به رقم ۳۵ میلیون تن رسید که نزدیک به ۲۵ میلیون تن تولید محقق شد و انتظار می رود امسال نزدیک به ۷۵ درصد ظرفیت پارسال تولید شود. با وجود شرایط سخت تحریم پیش بینی می شود که نزدیک به ۳۰ درصد تولید راهی بازار های صادراتی شود.
بنابراین آمار های بین المللی گویای آن است که در زمان حاضر چین به عنوان بزرگترین فولاد ساز جهان محسوب می شود و پس ازچین به ترتیب هند، ژاپن، آمریکا و کره جنوبی جای گرفته اند و در بین مصرف کنندگان این فلز راهبردی نیز این کشور ها در جدول قرار دارند.
بر این اساس بالاترین آمار تولید در بخش محصولات مربوط به فولاد مبارکه با رقم یک میلیون و ۹۲۱ هزار و ۷۵۱ تن است که نسبت به دوره مشابه، رشد یک درصدی دارد. از این رو  ایران در افق ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن تولید را برنامه ریزی کرده است و پیش بینی شده و امید بر آن است که، در آن زمان ایران جایگاه هفتمین تولید کننده فولاد را به خود اختصاص دهد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: